Utrata wagi i brak energii

Mam 179 cm wzrostu i ważę 55 kg, moje BMI to 17,2. Zawsze byłam szczupła ale w przeciągu roku schudłam prawie 10 kg! Fakt faktem walczyłam z nerwicą lękową, leczyłam też lamblie. Jem dużo , nie wychodzę z domu bez śniadania, zawsze jem ciepły obiad a wieczorami obfite kolacje.Ale waga wciąż spada. Badałam TSH, ogólne wyniki w normie. Żadnych odchyleń. Lekarz rodzinny powiedział : taka Pani uroda. Tyle że ja nie czuję się z tym dobrze. Doskwiera mi ogólny brak energii. Proszę o radę .
KOBIETA ponad rok temu

Jeśli Pani nie spełnia takich kryteriów może być to dystymia (lżejsza postać).
Jeśli te objawy do Pani nie pasują, to nic na siłę. Można się przyjrzeć jeszcze temu, co dzieje się w Pani życiu. Na razie brakuje tutaj informacji.

Witaj,
Prawdopodobnie osłabienia, brak energii jest objawem anemii i niedożwienia? Miałaś wykonwaną morfologie krwi i poziom żelaza? Przjmujesz jakieś witaminy? Jeżeli nie to przez 1 miesiąc aby uzupełnić niedobór witamin i mikroelementów zażwaj np. Body max Plus (zestaw witamin i minerałów), albo Chela Ferr Forte. Te dwa pereparaty mają spore ilości żelaza, oraz witamin, które poprawią parapetry krwi. A teraz dieta: 2 razy dziennie jedz kaszkę mannę na mleku, albo gotuj sama albo skorzystaj z gotowej np. Mleczn start z Biedronki lub firm Kupiec. Staraj się jeść 5 posikłów w ciagu dnia - śniadanie, 2 śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja, a przed snem dodatkowo kaszka. Dodatkowo zamiast masła naśczaj pieczywo oliwą z oliwek lub olejem lnianym, dodawaj go do jogurtów lub białego sera. Zawarte w nich kwasy tłuszczowe, działają prozdrowotnie a nie tuczą. Zamiast ziemniaków, jedz kaszę jaglaną, gryczaną. Pozdrawiam, mgr Aneta Kościołek

Witam,
dla zdrowia dobrze by było, aby masa ciała wzrosła. Niestety przytycie wymaga trochę więcej pracy niż odchudzanie.Obecne BMI to niedowaga, przy wadze chociaż 60 kg na początek będzie już prawidłowa masa ciała. Radzę zwiększyć ilość posiłków 5-6, posiłki nie muszą być obfite. Na brak energii polecam zwiększyć ilość owoców, warzyw i wody- to bardzo ważne, aby organizm był nawodniony.