Utrata wagi i omdlenie

Witam. Od pewnego czasu tracę na wadze, choć jem normalnie, nie odchudzam się. Mam 22 lata, studiuję. Kilka razy miałam taką chwilową "utratę przytomności" w sensie, że rozmył mi się obraz i przechylałam się na bok, ale się czegoś przytrzymałam i wszystko było ok. Czy warto iść się przebadać, jak tak to gdzie, do kogo najlepiej? A może jest to spowodowane stresem, nauką?? Tylko niepokoją mnie te niby omdlenia. Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam Weronika.

Piotr Jurczyk

Witam. Ta Pani "utrata przytomności" była w rzeczywistości stanem przedomdleniowym, który w Pani wieku najczęściej jest spowodowany odruchem wazo-wagalnym (niegroźną przyczyną), jednak w celu wykluczenia poważniejszych przyczyn polecałbym badanie internistyczne (lekarz POZ) + podstawowe badania krwi i moczu, i w zależności od nich, dalsze decyzje. Pozdrawiam.