Utrata wagi i powrót nerwicy po urodzeniu dziecka

Witam ja mam stwierdzoną nerwice serca wczesniej bjawy ustąpiły po leczeniu ziołami.zaszłam w ciąze i przetwałam kuracje. Obecnie karmie piersią i mam trszke stresw bo niunia jest marudna zabki wychodzą jej od 3 miesiaca nie spi w dzien wogule a ja biegam jak szalona jem w biegu zeszczupłałam waze 45 przy wzroscie158 .nerwica powraca. Robiłąm badania i sa ok nie wiem czy schudłam bo mam nawał pokarmu czy zabieganie to powoduje a ta chudosc mi tez przeszkadza.Czy moge czuc sie zagrozona objawami

Witam serdecznie, początki macierzyństwa to okres stresów i niepokoi. Wiele się dzieje, są nowe obowiązki i trudności a na dodatek niewyspanie wpływa na zdolności do normalnego funkcjonowania. Wszystko to sprawia, że ten czas bywa po prostu męczący.
Warto, aby w nawale obowiązków zwróciła Pani uwagę na swoją dietę - dieta matki karmiącej powinna być dobrze zbilansowana i odpowiednio kaloryczna. Należy też pamiętać o piciu dużej ilości wody. W tym okresie je Pani i pije nadal dla dwojga. Karmienie piersią to naturalny sposób pozbycia się zbędnych kilogramów po ciąży i wiele kobiet w tym okresie naturalnie chudnie i wraca do dawnej sylwetki. Jeśli jednak schudła Pani zbyt dużo proszę dokładniej przyjrzeć się swojemu menu i potraktować regularne, zdrowe posiłki jako część dbania o dziecko.
W okresie wczesnego macierzyństwa niektóre schorzenia psychologiczne mają tendencję do nawracania, dlatego stan zdrowia psychicznego warto mieć pod kontrolą. Może się Pani udać do psychologa lub psychoterapeuty. Istnieją również grupy wsparcia dla młodych mam.
pozdrawiam serdecznie,
Karolina Piotrowska