Utrata wagi i sposoby na przytycie

Witam! Mam 18 lat, wzrost 175, waga 51 kg. Moje pytanie brzmi: Jak mam przytyć? W wakacje ważyłam 58 kg ale od października cały czas chudnę. Nie wiem już jak sobie z tym radzić, przymuszam się do jedzenia, staram się regularnie jeść ale waga cały czas waha się w granicach 51-52 kg. Proszę o pomoc.

Witam, przede wszystkie istotna jest regularność spożywanych posiłków. Przytycie wymaga czasu (tak jak odchudzanie), u jednych mniej, inni muszę się bardziej napracować aby osiągnąć swój cel. Trzy posiłki to minimum – ważne, aby czas pomiędzy nimi nie był dłużysz niż 5 godzin. Ta zasada ma zastosowanie zarówno dla osób chcących stracić zbędne kilogramy, jak i dla tych, którzy chcą przytyć. Dodatkowe informacje znajdziesz w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/dieta-na-przytycie oraz http://portal.abczdrowie.pl/dieta-na-przytycie-przepisy Jeśli masa ciała cały czas spada bez przyczyny należy zwrócić się po pomoc do lekarza. Pozdrawiam.

Witam .Jak napisała poprzedniczka to istotną sprawą jest regularne jedzenie.Na przytycie wpływa wiele czynników np. uwarunkowania genetyczne oraz występowanie ewentualnych schorzeń powodujących wzrost naszego metabolizmu (np. nadczynności tarczycy) i problemy z przytyciem.Proponowałbym zwiększenie kaloryczności diety które powinno doprowadzić do wzrostu masy ciała. Powiększenie podstawowej diety o 500-1000 kcal/ dzień przez tydzień pozwoli na zwiększenie masy ciała od 0,5 do 1 kg/ tydzień.pozdrawiam

Dzień dobry,

Jeżeli schudłaś 6 kg w ciągu 1,5 miesiąca bez stosowania diety, to koniecznie powinnaś się zgłosić do lekarza w celu wykonania badań np. krwi, moczu.

Może na coś chorujesz? Osoby chudną w przepadku nadczynności tarczycy, schorzeń jelit.
Nie można tego bagatelizować.

Witam,
w pierwszej kolejności powinna Pani zrobić badania na nadczynność tarczycy, która może powodować nadmierną utratę wagi. W międzyczasie jednak proszę po każdym posiłków pożywać słodką przekąskę, a cukier w niej zawarty ma za zadanie zawiązywanie tkanki tłuszczowej.
Życzę dużo zdrowia i proszę dać znać jakie ma Pani wyniki TSH i FT4?
Sylwia Beyer-WYgońska

Witam,

Nie zwlekaj z wizytą u lekarza rodzinnego. Utrata masy ciała może być jednym z objawów choroby. Lekarz pomoże Ci odnaleźć przyczynę utraty masy ciała i ustali dalsze postępowanie. Pomocna będzie także konsultacja z dietetykiem osobiście w gabinecie.

Pozdrawiam,

Katarzyna Migoń
www.provita-katowice.pl

Dr Agata Cezari Dietetyk, Wrocław

Proszę Pani, to nie jest dobra informacja-dla mnie to choroba a nie Pani metabolizm. Proszę znaleźć specjalistę, który pomoże Pani w diagnostyce- tarczyca w I kolejności (anty-TPO, anty-TG, TSH, FT3, FT4). Jest Pani zdecydowanie za młoda na takie przygody, proszę potraktować to poważnie...To Pani ciało, które ma służyć jeszcze dobre kilkadziesiąt lat! Poza tym, nie wiem, co w ogóle Pani jada, ile i kiedy...
pozdrawiam!