Utrata wagi, lęk przed upadnięciem i zawroty głowy

Mam 29 lat i jestem kobietą. Moim problemem jest "dzianie się w głowie" - nie wiem czy to zawroty, czy jak to nazwać. Typowe objawy nerwicowe łapały mnie już około 7-8 lat temu, ciężkie, wymuszone oddychanie, trzęsienia wewnętrzne, niepokój itp. Na parę lat odeszło, czasem wracało, ale sporadycznie. Przeważnie udawało mi się to leczyć B*** lub Persenem forte. Aż do zeszłego roku, kiedy byłam na chorobowym i miałam wracać do pracy - zaczęło mi się kręcić w głowie, miałam silny lęk, że upadnę (od tych kręciawek), silny ból głowy, straciłam 20 kg wagi (ważyłam niecałe 40 kg) no i psychiatra dała mi lek z grupy SSRI, ale nie brałam go długo, może tydzień, bo strasznie źle się czułam. Zmieniłam lekarza i ten dał mi lek czteropierścieniowy na noc, na sen i apetyt, a w dzień syrop robiony, uspokajający. Waga OK, nawet więcej, ale te zawroty czy szum w głowie został. Dostałam lek nootropowy na poprawę ukrwienia mózgu, trochę mnie do życia pobudził, ale nic w głowie nie zmienił. Chcę zapytać czy to możliwe, by już rok minął i zawroty się utrzymywały? Nie mam żadnego lęku jak miałam ze wstaniem z łóżka, ale gdy silnie mi się w tej głowie kręci, to momentalnie wraca niechęć do życia i leczenia. Pomocy, ja już nie wiem co zrobić, by było mi lżej. Dodam, że czasem miałam tydzień, że objawy prawie ustępowały, a teraz znow tragedia - złe samopoczucie.

Witam serdecznie.

Jeśli zostały wykluczone przyczyny natury organicznej (dzięki np. konsuktacji neurologicznej i badaniu CT mózgu) oraz inne przyczyny zawrotów głowy (które powinna wyjaśnić konsultacja laryngologiczna), to można podejrzewać zaburzenia na podłożu psychogennym, zaliczane do zaburzeń nerwicowych.

Wówczas, podstawową forma leczenia powinna stać się systematyczna, indywidualna psychoterapia.

Jeśli z jakiś powodów nie może Pani uczestniczyć w psychoterapii, wówczas pozostaje leczenie, przede wszystkim lekami przeciwdepresyjnymi. Jeśli dotychczasowy wynik leczenia jest dla Pani niezadawalający, proszę porozmawiać o tym z lekarzem prowadzącym, który może dobrać inny preparat lub skorygować dawkę.

Z pozdrowieniami