Utrata wagi przy niedoczynności tarczycy i anemii

Wit a m od 2 mocy leczę się na niedoczynnosc tarczycy. Wynik ponad 8. 3 lata temu wyszło mi 6 zanim dost a łam się d o lekarza była już w normie śle ku górnej granicy. 5 lat temu ważyłam 55 kg przy wzroście 158. Teraz 43 kg a nie odchudzalam się. Bardzo chce przytyc bo mam 27 lat a każdy przez ta sylwetkę ocenia mnie na 19. Co zrobić by przytyć?? Proszę o pomoc. Zażywam euthyrox 25 i tardyferon fol bo mam niedobor zelaza ale jeszcze nie anemię.

Proszę zrobić badania w kierunku celiakii, bo jeśli ją Pani ma (dość często te choroby współistnieją) to trzeba odżywiać się bezglutenowo i wchłanianie się poprawi. Jeśli nie ma celiakii trzeba zrobić testy na nietolerancje pokarmowe.