Utrata wagi u 16-latki

Witam, mam na imię Małgorzata. Moja córeczka ma 16 lat 160cm wzrostu i 39kg wagi, je wszystko a jednak ciagle spada z wagi nie potrafie jej pomóc Proszę o pomoc

Dr Agata Cezari Dietetyk, Wrocław

Witam,
Córkę trzeba zdiagnozować!!! morfologia z rozmazem, ocena tarczycy (anty-TG, anty-TPO, FT3, FT4, TSH), ocena gospodarki cukrowej (krzywa cukrowa +insulinowa), białko całkowite, poziom wapnia, CRP, OB i przeciwciała p. Ascaris (glista ludzka) w klasie IgG -na dzień dobry...wygląda poważnie, proszę, niech Pani zacznie od diagnostyki zanim udacie się po pomoc do dietetyka...Ta pomoc zawsze oparta jest na wiedzy, jaką dany człowiek posiadł, a jak będzie Pani miała wyniki cały proces może wyglądać zupełnie inaczej...
pozdrawiam i trzymam za Was kciuki!

Witam, współpracę z dietetykiem należałoby rozpocząć od ustalenia przyczyn niedoboru masy ciała, od oceny składu ciała, ale przede wszystkim od poznania dotychczasowego sposobu żywienia.Być może dieta jest niedoborowa energetycznie i w niezbędne składniki, stąd taka masa ciała. Proponuję oznaczyć stężenie glukozy, hormonu tarczycy TSH, morfologii i żelaza w surowicy krwi, w celu wykluczenia chorób, które za taki stan samopoczucia mogą odpowiadać.

Zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl. Serdecznie pozdrawiam