Utrata wagi u 2,5-miesięcznego dziecka

Mam maly problem, gdyż moja córka ma 2,5 miesiaca i na ostatnim szczepieniu miesiac temu ważyła 5kg lecz dwa dni temu byłam z nią u lekarza gdyż jest lekko przeziebiona i okazało sie że mała schudla, waży 4800. mala była wiekszość czasu karmiona mlekiem modyfikowanym lecz piła z dwa razy z piersi od dwoch tygodni jest wyłacznie na mleku w proszku, dodam jeszcze że mała spala w nocy od 7-9godzin bez budzenia sie. czy powinnam sie martwic? prosze o porade

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Taki spadek masy ciała zdecydowanie jest niepokojący! Najpewniej jest to jednak konsekwencja nieprawidłowego karmienia dziecka! Proszę tego nie bagatelizować, tylko udać się do lekarza pediatry, który oceni dokładnie dietę dziecka oraz pokieruje dalszym postępowaniem.