Utrata wagi u 55-latki

Moja żona (55 lat)na starość "schnie" jak rodzynka, mimo iż je wszystko oprócz słodyczy. Nie słodzi kawy ani herbaty. Nie ma biegunek a wręcz przeciwnie zaparcia nawet kilkudniowe. Robiła rutynowe badania krwi oraz badania w kierunku tarczycy i pasożytów oraz hormonów. Wyniki ma dobre Nie jest uczulona na jakikolwiek pokarm. Nie pracuje, stresuje się tylko życiem codziennym. Całe życie była szczupła (46 kg) ale nigdy jej tak żebra i kręgosłup nie wystawały. Martwię się o nią. Co robić..??

Witam,
jeżeli żona nie ma żadnych dolegliwości zdrowotnych, prawdopodobnie problem tkwi w zbyt małej kaloryczności diety. Być może Pana żona mimo iż je wszystko, je jednak zbyt mało. Proszę przez kilka dni notować co żona jadła i w jakiej ilości, a następnie obliczyć kaloryczność posiłków. Nie powinna być ona niższa niż 1800 kcal. Jeżeli żona nie będzie chciała/mogła zjeść więcej polecam jako uzupełnienie diety nutridrinki, które kupuje się w aptece (bez recepty). W jednej buteleczce znajduje się pełnowartościowy odżywczy białkowy posiłek/koktajl.

Pozdrawiam,
Monika Biziel
biziel.dobrydietetyk.pl