Utrata włosów po piciu dużej ilości wody

Witam, ostatnio doszedłem do wniosku ze mam odwodniony organizm, wiec piłem bardzo dużo wody do tego stopnia ze oddawalem mocz ok 10 razy dziennie, był on całkowicie przezroczysty. Trwało to około tygodnia, dwóch. Teraz zaczęły wypadać mi włosy i szybko się przetluszczają, musze myc co dwa dni. Czy mogłem sobie wypłukać witaminy z organizmu i tracę przez to włosy? Dodam że włosy wypadaja mi na całym ciele, lub trzymają się bardzo słabo. Jaką dietę zastosować żeby wszystko wróciło do normy?

Picie zbyt dużych ilości wody również jest niekorzystne. Należy ją spożywać regularnie w ciągu całego dnia, małymi porcjami - tylko wtedy organizm może ją prawidłowo wykorzystać. Duże znaczenie ma również to jaką wodę Pan pił (czy była to woda wysoko zmineralizowana czy zwykła z kranu). Nadmiar wody może powodować zmiany w funkcjonowaniu organizmu. Możliwe też, ze przez wypijanie dużych ilosci płynów jadł Pan mniej wartościowych produktów (żołądek był wypełniony wodą i nie czuł Pan apetytu). należy spożywać 2,5-3 litrów wody / dzień, ale zachować rówież racjonalną i zdrową dietę