Utrata wzwodu i trudności z osiągnięciem wytrysku podczas stosunku

Witam Mam 26 lat i od dawna się masturbuję. Zacząłem seks z dziewczyną, i w trakcie seksu klasycznego albo tracę wzwód, albo mogę kochać się w nieskońoczność, bo nie potrafię w niej dojść. Moje odczucia gdy jestem w niej są prawie zerowe. Sądzę, że to przez masturbację-mocniejszy ucisk penisa dłonią niż zapewnia ucisk pochwa. Zaprzestałem masturbacji, i chciałbym zapytac czy odczucia w penisie wróca do normy, i jesli tak to po jakim mniej więcej czasie? Dziękuje

Witam
Masturbacja często jest przyczyną zaburzeń erekcji . Uprawiając masturbację
wykształca się i utrwala fałszywe nawyki reagowania seksualnego.
Prawdopodobnie nastąpiło u Pana trwałe zakodowanie reakcji
tylko na bodźce autoerotyczne.
W efekcie brak reakcji na bodźce wysyłane przez partnerkę.
Zachęcam do skonsultowania problemu z seksuologiem.
W leczeniu tego typu zaburzeń doskonale sprawdza się
również psychoterapia.
Pozdrawiam serdecznie