Utrata zmysłu zapachu i smaku po przebytej chorobie

Krótko i na temat. W styczniu tego roku po przebytej chorobie utraciłem zapach i smak. Byłem już o 2 laryngologów (przepisywali rinopanteinę, linomag, wit. A i E, Claritine Active, Fluconazole, Fanipos, Hascosept, Nystatynę) i niewiele to pomogło, ponieważ zacząłem LEKKO odczuwać zapachy ale tylko z bardzo bliska. Najgorsze jest jednak to, że zamiast zapachu dymu papierosowego, jajek albo cebuli czuję zapach palonego mięsa z plastikiem. Jestem załamany. Jakieś rady, co to może być?

Dokładne oglądanie jamy nosowej, po nim ew Steryd do nosa w kroplach a nie w spray oraz doustnie.

Jak nie mamy węchu - nie mamy wówczas smaku. Ot tak jesteśmy zbudowani.