Utraty świadomości po urazie głowy

Czemu mój syn czasem traci świadomość? Jakieś 3 lata temu dostał lekko piłką w głowę, był u lekarza i wszystko okazało się być w porządku. Syn twierdzi, że czasem jakby traci świadomość, tzn. w pewnej chwili uświadamia sobie, gdzie jest i co robi. Mówi, że czuje się i widzi, jakby mu się to śniło. Jestem przerażona tym co mówi, ale bardzo chce mu pomóc. Nie ma żadnej choroby umysłowej, jeśli coś. Co mu jest i jak mogę mu pomóc?

Piotr Jurczyk

Witam. Nie pisze pani, w jakim wieku jest syn, ale wnioskuję, że jest nastolatkiem. Polecałbym zgłoszenie do lekarza neurologa i wykonanie badania EEG w celu wykluczenia nieprawidłowej czynności elektrycznej mózgu oraz przedyskutowanie wyniku z lekarzem prowadzącym. Pozdrawiam.