Utrzymanie poziomu cukru u diabetyczki

Moja mama jest cukrzykiem od lat. Bierze insuline rano - 26 jednostek i wieczorem 24 jednostki. Ostatnio mam problem z utrzymaniem jej poziomu cukru jest wysoki i trudny do uregulowania. Zauwazylam ze ostatnio w nocy podjada banany. Malo tego chowa je sobie po szafkach gdy jej zabronilam. Co mam zrobic? Nie moge ciagle zmieniac dawki insuliny bo to błędne koło, a kontrola glukomierzem nie jest wiarygodna jeżeli ciągle coś podjada

Witam,

Proszę spróbować porozmawiać z mamą o jej ostatnim zachowaniu - wytłumaczyć, że jej to szkodzi - wówczas może weźmie sobie te słowa do serca i się opamięta. Problem również może leżeć gdzie indziej - być może w diecie Pani mama ma jakiegoś składnika za mało i się go domaga. Może warto prześledzić sposób odżywiania się, aby upewnić się że jest odpowiednio zbilansowana.

Konieczna konsultacja diabetologa. W przypadku pacjentów zwłaszcza w zaawansowanym wieku podejście do wyrównania cukrzycy a co za tym idzie do poziomów glikemii jest indywidualizowane.