Utrzymująca się gorączka: co to może znaczyć?

Witam. Od 2 tygodni córka (1,5 roku) ma stan podgorączkowy 37,5-39,2 stopni. U pediatry byliśmy chyba z 5 razy. Mocz w porządku, ob 75, cpr 12. Wylądowaliśmy w szpitalu, lekarz nie chiał przyjąć, ewentualnie na nasze ryzyko, bo było dużo dzieci z poważnymi chorobami i dała P*** i witamnę C. Nie stwierdzili nic - czy to wirus, czy ząbki, czy cokolwiek. POMOCY! Już nie wiem wiem co robić. Córka nie ma ani kaszlu, kataru, w uszka się nie drapie.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Niestety w ramach porady internetowej nie jesteśmy w stanie ocenić bezpośredniej przyczyny dolegliwości dziecka. Gorączka to bowiem wyjątkowo niespecyficzny objaw, który może mieć bardzo różną etiologię. By ocenić zaś jej przyczynę, koniecznie trzeba byłoby zebrać z Panią dokładny wywiad, zbadać dziecko i zlecić badania dodatkowe. Proszę zatem ponownie skonsultować się z lekarzem pediatrą.