Utrzymująca się gorączka po infekcji dróg oddechowych

Miałam infekcję górnych dróg odd. Pierwsze 3 dni: wysoka gorączka, ból gardła, gardło nieżytowe. Lekarz zapisał Macromax (3 dni), Deflegmin i Anapran. Dziś jest 9. dzień od pierwszych objawów, dwa dni po skończeniu antybiotyku. Temperatura: 38,6 i osłabienie. Pozostałych objawów już nie mam. Dlaczego gorączka się utrzymuje?Czy to może być objaw uboczny antybiotyku?Godz po przyjęciu antybiotyku dostawałam bólów skurczowych brzucha, brzuch był wzdęty. Przechodziło po 2-3 h. Powinnam się niepokoić?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proponuje udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.