Utrzymująca się gorączka przy rotawirusie u dziecka

Witam, dziecko 3 letnie przechodzi rotawiruda początkowo 2 razy wymioty i raz luźna kupka. Potem nic tylko przez dobę bardzo wysoka temperatura ponad 39stopni po czym zaczęła sie wodnisty biegunka i trochę mniejsza temperatura. Potem 2 dni po 1 ( coraz ladniejszym wyproznieniu dziennie) temperatura do 38,5 zbijana 1 dziennie No i dziś 6 dnia w nocy znowu 39,3temperatury czy taka temperatura może sie utrzymywać?

Aleksander Ropielewski

Małe dzieci mają znacznie większą tendencję do reagowania na wszelkie infekcje podwyższeniem temperatury więc jest możliwe, że jest ona wynikiem zakażenia wirusowego. Jednocześnie nie można wykluczyć, że w wyniku infekcji układu pokarmowego nastąpiło osłabienie odporności i obecna gorączka jest odpowiedzią na inną infekcję. Niestety bez przeprowadzenia badania przedmiotowego nie jestem w stanie zweryfikować jaka jest faktycznie przyczyna gorączki.