Utrzymujące się mdłości podczas okresu

zawsze dostaję okres w terminie i w tym miesiącu również pojawił się dokładnie w przewidywanym dniu jednak mdłości towarzyszą mi zawsze tylko w pierwszym dniu miesiączki, czasem dwa przed. teraz utrzymywały się one przez cały czas trwania krwawienia i do tej pory (minęło 5 dni) czasem odczuwam dyskomfort na żołądku. dodam, że ten miesiąc był dla mnie bardzo stresujący, czy to może być tego powodem? seksu nie uprawiałam, jedynie petting i to około 2 tyg przed spodziewaną miesiączką.

Witam,
mdłości podczas menstruacji są zjawiskiem częstym. Nie należą do objawów niepokojących.
Aczkolwiek utrzymywanie się ich po menstruacji oraz dyskomfort odczuwany w okolicy żołądka może być związany z chorobą wrzodową lub refluksem.

Wskazana byłaby wizyta u lekarza pierwszego kontaktu celem wyjaśnienia dolegliwości, zwłaszcza iż stres ma wpływ na rozwój choroby wrzodowej.

Pozdrawiam!