Utrzymujący się ból po laparoskopowym usunięciu pęcherzyka żółciowego

Jestem po laparoskopowym usunieciu pęcherzyka zolciowego .Operacja odbyla sie we wtorek tzn.12.08.2014.Czy jest normą ze ból podobny jak zaraz po operacji nadal sie utrzymuje? Najbardziej boli mnie przy wstawaniu z łoźka oraz przy przewracaniu sie na boki Jak chodzę to tez odczuwam mocne bóle Jezeli to norma to cierpliwie poczekam na ustąpienie i nie bede sie tak niepokoic

Takie dolegliwości po tego typu zabiegu mogą się utrzymywać nawet i tydzień po operacji, a związane są zazwyczaj z zalegającym gazem w jamie brzusznej stosowanym w czasie laparoskopii.