Utrzymujący się ból stawów i nóg

Proszę o poradę bolą mnie mięsnie nóg i stawy w zasadzie prawy biodrowy ,bóle utrzymują się od miesiąca,robiłem doplera tentnic i jest ok ,ale martwie się czy to nie bolerioza lub RZS na który chorowała moja babcia,ostatnio też stosowałem dietę schudłem w 1,5 miesiąca 10 kg splementuje się magnezem i potasem oraz witaminą B.Prosze o poradę co mógłbym zrobić aby przestało mnie boleć.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy teoretycznie mogą mieć związek zarówno z RZS jak i boreliozą. Może być to także wynik innych schorzeń infekcyjnych, zapalnych, zwyrodnieniowych jak i autoimmunologicznych. Sugeruję konsultację z lekarzem POZ, który pokieruje dalszym postępowaniem.