Mężczyzna , 22 lata Dzień dobry, Od prawie dwóch lat wyniki mojej morfologii odbiegają znacznie od normy. Najbardziej niepokoi mnie utrzymujący się niski poziom neutrofili ( w marcu 2015 było to 2.18 przy normie od 2.5, obecnie jest 1.22 przy normie od 2 ). Dodatkowo płytki krwi oscylują w dolnych granicach normy, albo nawet poniżej, leukocyty również są zaniżone, % udział limfocytów we krwi od kwietnia 2015 jest ponad normę i wzrasta ( obecnie około 52% ). Proszę o informacje co może być przyczyną? Pozdrawiam
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie krwi – Morfologia krwi to badanie krwi, które jest bardzo popularnym narzędziem diagnostycznym. Zarówno morfologia krwi, jak i pomiar cholesterolu czy Poziom leukocytów – Test poziomu leukocytów to badanie krwi wykonywane w celu pomiaru ilości białych krwinek. Leukocyty pomagają w zwalczaniu zakażeń, nazywane są one niekiedy białymi krwinkami. Istnieje 5 głównych typów leukocytów: bazofile, eozynofile, limfocyty, monocyty, neutrofile.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: