Utrzymujący się stan podgorączkowy

Moja córka leczone jest od 2 tygodni antybiotykami. Zaczęło się  od 39.5 stopni gorączki i A*** potem gorączka spadła do 38-38.5 ale pojawił się  kaszel i lekarz zmienił antybiotyk na z*** w zastrzykach po 5 dniach wyszły zmiany osłuchowe w płucach potwierdzone prześwietleniem. Obecnie skończyła zastrzyki a lekarz pulmonolog wprowadził doustnie k***. Kaszel niby mniejszy ale się utrzymuje. I ten stan podgorączkowy 37-37.2. Proszę o radę co robić. Czy naświetlanie lampą Solux może pomóc? Z góry dziękuję za wszelkie rady.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Do postawienia rozpoznania i ustalenia leczenia niezbędne jest osobiste zbadanie pacjenta. Zmiany osłuchowe mają różny charakter w związku z czym trudno jest mi przypuszczać co dolega synkowi. Przedstawiony obraz najbardziej odpowiada atypowemu zapaleniu płuc. Leczenie w takim przypadku zostało dobrane prawidłowo.

Objawy powinny powoli ustępować. Jeżeli zauważyła poprawę u synka w trakcie trzech dni stosowania ostatniego antybiotyku, to wszystko dobrze rokuje.
Jeżeli objawy będą się utrzymywać lub wręcz się nasilać radziłabym powtórnie skontaktować się z pediatrą.
Pozdrawiam.