Utrzymywanie kontaktów LGBT

Witam. Czy to prawda że osoba LGBT jeżeli będzie utrzymywać bliższe kontakty tylko z osobami LGBT,to może ,,wsiąknąć w to'' i w rezultacie nie będzie już chciała utrzymywać kontaktów z heteroseksualistami? Bo słyszałem takie coś.Ile jest w tym prawdy? Czy nie ma podstaw do takiego twierdzenia?

Powinniśmy kontrolować dystans, żeby nie dać się uzależnić emocjonalnie, nie wejść w układ toksyczny...
Relacje powinny być kształtowane świadomie, niezależnie od płci, orientacji, preferencji.
"Wsiąkają" osoby o słabej samokontroli, niedojrzałej osobowości, szczególnie o cechach bierno-zależnych.
Jeśli ma Pan problem z kontrolowaniem dystansu, z wyznaczaniem i przestrzeganiem granic psychologicznych, to proponuję rozważyć wizytę u dobrego psychologa, najlepiej psychologa-seksuologa.
W Poznaniu jest kilku takich terapeutów.
Pozdrawiam. JW, blog medycyna seksualna.

Dzień dobry!

Tożsamość/ orientacja seksualna jest w dużym stopniu wrodzona i trwała i nie jest możliwe zmienianie jej wyłącznie przez utrzymywanie kontaktów z danym środowiskiem.
Rzeczywiście jednak, zamknięcie się wyłącznie w kręgu osób nieheteroseksualnych (i brak relacji z różnorodnymi grupami, także osób heteroseksualnych) może mieć istotne psychologiczne zarówno przyczyny jak i konsekwencje.

Pozdrawiam!

Wszystko zależy od procesu rozwoju tożsamości LGBT ma tyle odmian ile jest takich osób. Zależy to od wielu czynników: wieku, w którym następuje kryzys tożsamości, wyjściowych postaw osób najbliższych, miejsca zamieszkania, dostępu do źródeł informacji, możliwości kontaktu z innymi ludźmi LGBT, inerakcji różnych tożsamości tej samej osoby, w tym stygmatyzowanych lub konfliktujących, ich subiektywnej hierarchii, temperamentu i osobowości, towarzyszących zdarzeń życiowych itd.
Najczęściej dochodzi w pewnym momencie do syntezy tożsamości czyli pełnej akceptacji własnej seksualności jako części swojej tożsamości i zmniejsza się dewaluacja osób heteroseksualnych jako jednolitej zbiorowości.
Pozdrawiam.