Utrzymywanie się bólu po ekstrakcji zęba

Dzień dobry. Usunięto mi wczoraj dolną 6-tkę. Jak powinna się goić rana? Jak długo będzie utrzymywał się ból? Biorę tabletki ANTIDOL 15 co 4 godziny bo nie daję rady utrzymać się z bólu na nogach. Do tego czuję się jakbym miała szczękościsk po stronie usuniętego zęba. Pracuję cały weekend więc dopiero w poniedziałek mogę udać się do dentysty. Co mogę zrobić do tego czasu?

Witam
Przy takich objawach najprawdopodobniej doszło do zakażenia zębodołu i konieczne będzie podanie antybiotyku ogólnie i miejscowo środka dezynfekującego do zębodołu, więc bez wizyty u lekarza raczej się nie obędzie.
Pozdrawiam
Olgierd Bartecki