Utrzymywanie wagi: jak często mogę jeść te produkty?

Mam prawie 14 lat. Od lipca 2010 roku zaczęłam swoją przygodę z odchudzaniem. Do tej pory schudłam 31,5 kg. Obecnie mam 164 cm wzrostu i ważę 50,5 kg. Na mojej diecie jadłam maksymalnie 600 kcal dziennie, ale to dopiero po jakichś 3 miesiącach, bo na początku kalorii nie liczyłam w ogóle, dopiero potem zaczęłam. Odstawiłam słodycze, kotlety schabowe, majonez, ziemniaki, makarony i inne tego typu rzeczy. TERAZ CHCĘ UTRZYMAĆ SWOJĄ MASĘ. W zeszłym tygodniu jadłam maksymalnie 700 kcal. W tym tygodniu zamierzam maksymalnie 800 kcal . Moje pytanie jest takie: ile razy w tygodniu mogę jeść: 1. 30 g płatków typu : cini minis, nesquik, corn-flakes, cheerios + 125-250 ml mleka 0%-0,5%? 2. jakiś batonik typu : kinder mleczna kanapka, petitki lubisie czy knopers. Ogółem, ile razy w tygodniu mogę sobie pozwolić na batonika? 3. lody bez zawartości czekolady?

Jeszcze jedno pytanie: ile razy w tygodniu mogę odpuścić sobie dzienne ćwiczenia? Zastanawiam się, czy mogę używać soli? Uwielbiam płatki corn flakes z solą, solę mało, jakieś może pół łyżeczki - łyżeczkę do smaku. Od razu powiem, że jem regularnie co 2 godziny, np.: śniadanie (9:00), 2 śniadanie (11:00), obiad (13:00), podwieczorek (15:00), kolacja (17:00). Codziennie jadam przynajmniej 1 jabłko 160g lub grejpfruta. Na kolację jadam musli lub jogurty. Codziennie ćwiczę około 20-30 minut. Jest to 12 ćwiczeń na całe ciało, między innymi : 120 brzuszków, 60-70 nożyc, rowerek samodzielny 5 minut i inne. Wieczorem piję herbatkę na spalanie. Pozdrawiam i przepraszam za tyle pytań.

KOBIETA ponad rok temu

Witam.

Jeśli zależy Ci na pięknym ciele przede wszystkim powinnaś dowiedzieć się jaką dietę stosować, aby była skuteczna i do tego nie powodowała efektu jojo. To, co teraz robisz ze swoim organizmem, to wielki błąd! Powinnaś natychmiast zaprzestać stosowania diet głodówkowych oraz jakichkolwiek diet popularnych. Są to diety, które nadmiernie ograniczają podaż kalorii, a organizm musi bronić się przed głodem. Robi to magazynując tłuszcz. Tak więc mimo iż dostarczasz mało energii, szybko chudniesz i równie szybko powracasz do dawnej wagi, a nawet ją znacznie przekraczasz. Mija to się z celem i przede  wszystkim jest niekorzystne dla Twojego zdrowia. W Twoim wieku powinnaś spożywać minimum 1900 kcal, dlatego Twoja dieta nie wpływa pozytywnie na Twoje zdrowie.

Prawidłowa dieta powinna dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych oraz odpowiedniej ilości energii. Niekiedy wystarczy wyeliminować kilka produktów spożywczych oraz przestać popełniać błędy żywieniowe. Najczęstszym z błędów jest nieregularne spożywanie posiłków. Każdego dnia powinniśmy jeść 4-5 posiłków, co 2-3 godziny. Posiłki powinny być lekkie i małe objętościowo. Nie powinniśmy najadać się, ale wstawać od stołu z lekkim niedosytem, a posiłki spożywać powoli. Dzięki temu sygnał o sytości szybciej dotrze do mózgu, a Ty zjesz mniej.

Produkty, które napisałaś możesz spożywać raz w tygodniu (słodycze), natomiast płatki możesz jak najbardziej jeść częściej, ale bez soli, najlepiej jednak zastąpić je muesli.

Pozdrawiam.