Utykanie z powodu bólów mięśniowych w nodze

Z powodu bólów mięśniowych w prawej nodze utykam. Bóle te występują raz poniżej kolana wzdłuż piszczeli a innym razem powyżej kolana w udzie. Wstając z pozycji siedzącej odczuwam osłabione mięśnie w udzie które nie stabilizują kolano. Badania stawu kolanowego wykazały że jest stabilny a dla stawu biodrowego zalecono leczenie operacyjne. Przed operacją lewego biodra (10 lat temu) takich bólów nie miałem. Które badania USG mięśni lub Dopplera tętnic pozwoli mi uzyskać więcej informacji.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji wskazana jest wizyta u specjalisty ortopedy. W razie konieczności zostaną zlecone odpowiednie badania.