Uwidoczniono gromadzenie znacznika w miejscach fizjologicznego wychwytu

Proszę o przetłumaczenie (na język pacjenta) wyniku badania scyntygrafii. (Wiadomość w 3 częściach z uwagi na limit znaków.) Cytuję: "W przeprowadzonym badaniu: 1. planarnym techniką całego ciała po 3 godz. uwidoczniono gromadzenie znacznika w miejscach fizjologicznego wychwytu: tj. tarczycy, wątrobie, śledzionie, układzie moczowym oraz rzucie zatok nosowych (przewlekły stan zapalny)

Witam serdecznie,

Gromadzenie znacznika w miejscach fizjologicznego wychwytu, świadczy o tym, że znacznik gromadzi się w narządach, miejscach,w których powinien i jest to zjawisko pożądane, prawidłowe.
Natomiast jeśli chodzi o opis zwiększonego wychwytu radioznacznika w prawym dole pachowym (w węźle chłonnym), to mówiąc prosto, radioznacznik gromadzi się w większym stopniu niż powinien w warunkach fizjologicznych. Tak jak w opisie świadczyć to może zarówno o zmianach przerzutowych raka piersi (meta ca mammae) lub o zmianach zapalnych.
Ostateczna interpretacja natomiast należy do lekarza kierującego na badania, który postawi prawidłową diagnozę na podstawie scyntygrafii, SPECT oraz innych badań obrazowych, laboratoryjnych oraz badania klinicznego.
Dlatego sugerowałbym się udać z wynikiem badania do lekarza prowadzącego, kierującego na badanie w celu konsultacji.

Pozdrawiam serdecznie.