Uwidoczniono zmiany zwyrodnieniowe krążków międzykręgowych wyrażone obniżeniem
Badanie MRI,obrazy T1 i T2 zależne uwidoczniono zmiany zwyrodnieniowe krążków międzykregowych L3-L4-L-5 i L5-S1 wyrażone obniżeniem sygnały w obrazach T2-zależnych(odwodnienie krążków)oraz obniżenie ich wysokości.Wypukliny pierścieni włóknistych wszystkich w/w krążków, =które modelują brzuszną powierzchnie worka opony twardej oraz zwężają otwory międzykręgowe. Zmiany przeciązeniowo-zwyrodnieniowe typu Modic I i II w trzonach kręgów L5 i S1. Proszę o interpretacje tego wyniku badań.

MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon