Uwielbiam słodycze i chciałbym schudnąć. Jak to połączyć?

Witam Mam 15 lat, 168 cm wzrostu i ważę ok. 59-62 kg. Jak schudnąć 4 kg? Mój wysiłek fizyczny był teraz zerowy z powodu gipsu (1miesiąc). Dodam, że nienawidzę jajek normalnych, bo np.: naleśniki, pierogi, kopytka lubię. Nie przepadam za ziemniakami, ale je jem, bo mama daje. Proszę najlepiej napisać mi tak: 1) 7.00 - kanapka z miodem 2) 10.00 (w szkole) jabłko bądź kanapka z czymś 3) 13.00 (w szkole) nie wiem co 4) 15.00 5) 17.30 6) 19.00 - piję zazwyczaj soki, cole ale mogę zacząć pić wodę. Uwielbiam słodycze, czym mogę je zastąpić? Myślę, że moja waga jest mała jak na ilość, ile jem słodyczy. Zazwyczaj jem 2-3 posiłki dziennie (małe - szybko się najadam), ale + 2 batony = 400 kcal. Pół czekolady = 260 kcal. Czym mogę zastąpić te batony? Proszę napisać czego nie wolno mi jeść, itd. I w ile schudłbym te 4 kg? W tym tyg. zaczynam ćwiczyć na wf-ie. Mogę brać psa na spacery (ile miałyby trwać i jakie tempo?). Czasami biegam. Raz na jakiś czas chodzę na basen. Nigdy nie próbowałem diety, kiedyś byłem szczupły jak mucha (ale zacząłem grać na komputerze), teraz stanowczo mi się to znudziło i siedzę około 1-2 godz. maksymalnie! Jak miałem gips to oczywiście dłużej. Czekam na porady, dziękuję!
15 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała jest prawidłowa i nie powinieneś się odchudzać. Nadmierna utrata masy ciała jest niekorzystna dla naszego zdrowia, a często również kondycji fizycznej i psychicznej. Najlepszym sposobem na utrzymanie szczupłej sylwetki jest aktywność fizyczna połączona z prawidłowymi nawykami żywieniowymi.
Aktywność fizyczna powinna być stałym elementem Twojego życia. Osoby nieuprawiające regularnie sportu, w przyszłości mają problemy z nadwagą, chorobami oraz zwyrodnieniami kręgosłupa, dlatego warto zadbać o to w młodości i nabrać dobrych nawyków na całe życie.
Zajrzyj na stronę poświęconą aktywności fizycznej www.abccwiczenia.pl oraz przeczytaj artykuł dotyczący zdrowych nawyków żywieniowych i postarać się do nich zastawać http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
Słodycze możesz zastępować owocami świeżymi bądź suszonymi czy galaretkami z owocami. Znacznie korzystniejsze dla naszego organizmu są słodycze typu ciasta zrobione w domu. Szukaj dietetycznych przepisów na słodycze, dzięki temu nie będziesz musiał z nich rezygnować.

Pozdrawiam