Uwypuklenia zarysów krążków międzykręgowych

czy jest zle? .na poziomach L2/L3,L3/L4i L4/L5 widoczne symetryczne uwypuklenia zarysow krazkow miedzykregowych typu bulding disc uciskajace na wymienionych poziomach worek oponowy. na poziomach L5/S1 widoczna jest szerokopodstawna posrodkowo-dwuboczna,wczesci centralnej schodzaca ku dolowi do wys.1/4gornej segm.s1,wypuklina krazka miedzykregowego uciskajaca worek oponowy,przylegajaca do obu korzeni S1 oraz zwezajaca oba otwory miedzykregowe z prawdopodobnym uciskiem prawego nerwu rdzeniowego.

Lek. Tomasz Budlewski

Każdy tego rodzaju wynik koniecznie należy interpretować łącznie z bezpośrednim badaniem lekarskim. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.