Uwypuklenie krążka poza obrysy trzonów typu bulding z tylną pośrodkową przepukliną krążka

w segm L4\5 uwypuklenie krążka poza obrysy trzonów typu bulding z tylną pośrodkową przepukliną krążka uciskająca na worek oponowy z prawoboczną dootworową wypukliną krążka przewężającą prawy otwór międzykręgowy.Uwypuklony krążęk bezpośrednio sąsiaduje z prawym korzeniem nerwowymL5 ponadto stopniu umiarkowanym przewęza lewy otwór między kręgowy. w trzonie TH11 drobne ognisko śr.10 mm o podwyższonym sygnale w wykonanych sekwencjach sugeruje drobnego naczyniaka i drobne guzki Schmorla. zmian więce

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne bezpośrednie badanie lekarskie oraz łączna interpretacja powyższego badania. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.