Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 0 3 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Uwypuklenie krążków międzykręgowych w wyniku rezonansu magnetycznego kręgosłupa

witam mam problem z kręgosłupem mój wynik rezonansu to: Nieznaczne obniżenie przestrzeni m-trzonowej na poziomieL5-S1 Dokanałowe uwypuklenia krążków m-kręgowych na poziomach: L4-L5-centralne uwypuklenie(bulgig) krążka m-kregowego kontaktuje sie z workiem oporowym, zachowane światła obu otworó m-kręgowych. L5-S1-centralno prawostronna prokruzja krążka m-kręgowego modeluje prawobocznie worek oporowy zredukowane światło prawego otworu m-k, mozliwy konflikt z korzeniem prawym S1. Poważna to schorz??
ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Podany wynik MRI wskazuje na dość zaawansowane zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa lędźwiowego. Niestety w opisie nie ma żadnych informacji o pacjencie. Istotne jest natomiast ile pacjent ma lat, jakie ma objawy, czy miał jakieś urazy, itd. W zależności natomiast od objawów wdrażane jest właściwe leczenie, które może mieć charakter farmakologiczny, fizykoterapeutyczny lub operacyjny. W celu uzyskania szczegółowych informacji proszę skonsultować się z lekarzem, który podczas bezpośredniej wizyty zestawi wynik badania ze stanem klinicznym pacjenta.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy