Uwypuklenie pod blizną po usunięciu śrub zespalających złamania piszczeli

Witam, bardzo proszę o rozwianie wątpliwości...moja pacjentka 17.06 usunęła śruby zespalające piszczel-złamanie rozszczepienne kłykcia bocznego (po 3 mies odciążenia i unieruchomienia szyną z cotygodniowym zwiększaniem zakresu ruchu).Po 3 tyg.od usunięcia śrub i zgojeniu się blizny rozpoczęłam pełne obciążanie (bez bólu) laser i ultradźwięki w najsłabszych dawkach w okolicę blizny.Problem polega na tym ,że miejsce pod blizną zaczyna się robić wypukłe i jest twarde ciepłe,ale nie bolesne.Co jest?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisana zmiana może być wynikiem stanu zapalnego. Nie można jednak wykluczyć innego podłoża dolegliwości. Zmianę powinien ocenić lekarz prowadzący ortopeda.