Uwypuklenie sutka a rak piersi u nastolatki

W internecie było napisane, że raka piersi można rozpoznać po zmienieniu kształtu sutków, np. uwypukleniu. Na innej stronie przeczytałam jednak, że sutki nastolatek często zmieniają kształt, uwypuklają się. Zauważyłam u siebie takie uwypuklenie i nie wiem, co mam o tym myśleć... Proszę o pomoc.

Witam serdecznie!

Oczywiście, prawdą jest, że zmiana kształtu piersi może być oznaką raka. Do wszystkiego jednak należy podchodzić z pewnym dystansem. U nastolatek rak piersi praktycznie nie występuje, a ich piersi ulegają ciągłym przemianom. Jeżeli jest jednak coś, co Cię niepokoi, najlepiej pokazać to lekarzowi, który tylko dzięki badaniu może stwierdzić, czy zmianami w piersi należy się martwić.

Pozdrawiam serdecznie