Uwypuklony brzuch, wzdęcia i odbijanie po antybiotykoterapii

Witam.przyjmowałam antybiotyk zinnat i klacid uno.i od tego się zaczęło,pierw bóle w nadbrzuszu- zwłaszcza po lewej stronie,uwypuklił mi się brzuch między pępkiem a mostkiem, następnie odbijanie po kązdym posiłku i po każdym napoju, wzdęcia, i zgaga. usg jamy brzusznej, wszystko ok poza jedną sprawą- wyszło że mam torbiel na prawym jajniku 6.5 cm na 5.3 cm w niej prawdopodobnie krew, ca 125 wyszło 98,1-podejrzenie endometriozy.Boje się o ten brzuch,jest uwypuklony- co to może być,jaka przyczyna?

Sprawa jajnika jest osobna, leczenie prowadzi ginekolog.