Uwypuklony krążek m-k L4-L5 modelujący worek oponowy

Dobry wieczór. Proszę o interpretację wyniku rezonansu magnetycznego kręgosłupa L-S, który odebrałam dzisiaj. Badanie wykonano w sekwencji TSE w obrazach T1, T2 zależnych. Naczyniak 17 mm średnicy i nierówna górna blaszka graniczna w trzonie L1. Wysokość trzonów kręgów w normie. Lekko odwodnione krążki m-k Th12-L1-L2-L3. Uwypuklony krążek m-k L4-L5 modeluje worek oponowy. Reszta w normie. Ten naczyniak mnie przeraził!!! Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam serdecznie,

Naczyniak to zmiana łagodna wywodząca się z układu naczyń krwionośnych.
Reszta wyniku badania MRI świadczy o chorobie krążka kręgowego czyli dyskopatii.
Najlepiej aby udała się Pani do lekarza kierującego na badanie lub neurochirurga w celu konsultacji i ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.