Użądlenie dziecka przez osę

Witam, mój synek został ukąszony przez ose, rządło wyciągnełam ale po kilku godz od ukąszenia jest mała opuchlizna i paluszek jest lekko fioletowy , synek nie może stawać na nöźce.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Odczyn miejscowy jest normalną reakcją po ukąszeniu przez osę. Jeśli opuchlizna będzie utrzymywać się lub narastać po upływie 24-48 godzin, należy zgłosić się do lekarza - chirurga dziecięcego.