Uzależnienia partnera a funkcjonowanie w związku

Mam problem z moim chlopakiem. Jestesmy ze soba dwa lata, rok temu kiedy sie upil przyznal mi sie ze co tydzien bierze popularny lek na kaszel aby normalnie funkcjonowac, mowil ze jest uzalezniony ale obiecal ze juz wiecej nie bedzie. Mimo to, dzisiaj przyznal mi sie ze prawie codziennie cos bierze aby miec fazy bo rzeczywistosc go przytlacza, bo tylko jak sie 'naćpa' to jest szczesliwy. Boje sie o niego bo on mieszka sam i nawet nie chce slyszec o zadnym lekarzu czy odwyku. Czy moge cos zrobic

Dzień dobry,

Niestety zachowanie Pani partnera (to, że nie chce słyszeć o leczeniu) jest typowe w przypadku osób uzależnionych. Jeśli On nie ma gotowości do podjęcia leczenia może Pani sama udać się do Ośrodka Leczenia Uzależnień, gdzie znajdzie Pani pomoc i dowie się, jak radzić sobie w takiej sytuacji i jak My pomóc.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.