Uzależnienie chłopaka od codziennego spożywania piwa

Witam. Mam problem z chłopakiem pije codziennie po trzy a nieraz cztery piwa :( kłócimy się bo ja nie lubię jak pije a jeszcze dziecko w drodze ;( nie wiem co mam robić nie idzie z nim rozmawiać bo jak rozmawiam to że się zmieni , a co weekend to samo;( proszę pomocy

To Pani ma motywację, by chłopak się zmienił, on sam nie ma do tego motywacji. I dlatego same rozmowy nie wystarczą. Pani potrzebuje się zmienić- nauczyć stawiać granice, być asertywną, pewna siebie, odpowiedzialna i samodzielna. To pozwoli Pani lepiej radzić sobie w życiu i w relacji. Często tez nasza zmiana doprowadza do tego, że zmienia się relacja i partner. Zachęcam do udziału w grupach wsparcia dla rodzin osób uzależnionych i współuzależnionych, wiele może Pani zyskać!