Uzależnienie od alkoholu a ośrodek zamknięty

Witam mam pytanie,osoba uzalezniona od aloholu,leczyla sie w osrodku zamknietym przez 2 miesciace.Po wyjsciu z Osrodka tego samego dnia dziwnie sie zachowywała,byla nerwowa,czula lek, zapominala co sie do niej powiedzialo,drugiego dnia było gorzej ta osoba robiła awantury,mówiła nielogiczne,a 3 dnia uciekla z domu 40 km w nocy przeszla,przez telefon ta osoba mówiła ze ktos go sledzi ze wszyscy go godnia.Minika twarzy tej osoby wyglodala ze ma obłed.Prosze udzielic mi informacji na temat tej chob

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest konsultacja lekarza psychiatry. A jak długo trwał pobyt w ośrodku zamkniętym? Bez badania ciężko jest powiedzieć czym jest spowodowany stan pacjenta.

Objawy opisane przez Panią wskazują na występowanie nieprawidłowych przekonań (czyli urojeń) dotyczących bezpieczeństwa oraz poczucia bycia obserwowanym i obmawianym. Konieczna w tym przypadku jest konsultacja psychiatryczna chorego. Być może okaże się, że podczas pobytu w Ośrodku osoba ta nie utrzymywała abstynencji, czego wynikiem może być halucynoza alkoholowa, która wymaga regularnej opieki psychiatrycznej i polega na stosowaniu leków przeciwpsychotycznych.