Uzależnienie od alkoholu a stosowanie syropu z parahydroksybenzoesanem metylu

Jestem uzależniony od alkoholu. Od 4 lat nie piję. Dostałem syrop na uciążliwy kaszel, w którym występuje związek "parahydroksybenzoesan metylu". Czy mogę bezpiecznie tego używać? W aptece poinformowano mnie, że tak, ale mam pewne obawy.

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli tylko będzie ten syrop używany zgodnie z zaleceniami, to sądzę, że jak najbardziej tak.

Jeżeli ma Pan wątpliwości - ponieważ syrop nawet zapachem może być kojarzony z alkoholem to proszę poprosić lekarza o przepisanie innego leku - przykładowo syropy dla dzieci nie zawierają alkoholu i są zazwyczaj o przyjemnym zapachu. Kwestia tylko dobrze dobranej dawki stosowania.