Uzależnienie od alkoholu i ataki padaczki

mój facet 41 lat. od 2 lat raz w roku na odtruciu, wie ze jest uzależniony, w tym roku kilka miesięcy temu padaczka odtrucie, znów jest teraz w ciągu miesięcznym, najpierw piwo teraz wódka, boi się odstawić na odtrucie przyjmują trzeźwych a on boi się padaczki, są leki które mógł by zakupić po wizycie lekarza psychiatry bez odtruwania w szpitalu żeby nie dostał padaczki?

Jakiekolwiek zalecenia może dać tylko lekarz przy bezpośrednim kontakcie z pacjentem.
Objawy abstynencyjne w tym padaczka są niebezpieczne dla życia i nie powinno się prowadzić leczenia "domowego"

Padaczka alkoholowa występuje w czasie trwania alkoholowego zespołu abstynencyjnego. Pojawia się po zaprzestaniu picia alkoholu lub po znacznym obniżeniu dawki alkoholu przyjmowanego przez dłuższy czas. Napady padaczkowe pojawiają się najczęściej w okresie od 48 godzin do tygodnia po przerwaniu picia. Już po kilku godzinach widać takie objawy jak: drżenie rąk, języka, powiek. Mogą występować: wymioty lub nudności, częstoskurcz, wzrost ciśnienia tętniczego, potliwość, poczucie rozbicia, lęk, depresja lub drażliwość, spadki ciśnienia. Towarzyszą temu nierzadko: bóle głowy, utrata apetytu, suchość w jamie ustnej, zaburzenia snu. Czas trwania ok. tygodnia. Powikłaniem mogą być napady padaczkowe u osób ze skłonnością do padaczki. Padaczka alkoholowa przypomina napad zwykłej padaczki typu grand mail. Jednak rzadko pojawia się aura lub inne objawy poprzedzające napad. Ten rodzaj padaczki nie jest przekazywany genetycznie. Na ogół mija samoistnie. Nie wymaga podawania leków przeciwpadaczkowych. Napady padaczkowe występują u ok. 5 do 25% osób uzależnionych od alkoholu. U około 25% padaczka alkoholowa może być początkiem zwykłej padaczki. Jeżeli partner obawia się jej wystąpienia - możecie Państwo rozważyć pobyt na Izbie Wytrzeźwień, gdzie pod opieką lekarza - partner wytrzeźwieje i zgłosi się na oddział detoksykacyjny.