Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 6 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Uzależnienie od alkoholu i gier

maz ma powazny problem alkoholowy czy sa stosowane tz.wszywki jak to zalatwic czy mozna prywatnie maz nie chce sie leczyc zadna terapia nie wchodzi w gre .Uzaleznil sie rowniez od tz maszyn przegrywa kazda dostepna kwote jak mu pomoc czy hipnoza w tym przypadku jest mozliwa gdzie i jak szukac pomocy
KOBIETA, 52 LAT ponad rok temu

Jak przekonać osobę z depresją do wizyty u psychiatry?

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jak przekonać osobę z depresją do wizyty u specjalisty.

Dzień dobry,

Ani tzw.wszywki, ani hiponoza nie wyleczą męża z uzależnienia. Natomiast warto, żeby Pani znalazła ośrodek specjalizujący się w leczeniu uzależnień od hazardu i SAMA udała się na konsultację/poradę.

0

Podjęcie terapii jest niezbędne, aby wyleczyć się z alkoholizmu i nałogowego hazardu. Wszywka w tym wypadku jest jedynie awersyjną terapią "fizjologiczną", lecz nie załatwia problemu u jego źródła - czyli w głowie. Jedynie konsekwentne przemyślenie i omówienie problemu może spowodować jego zniwelowanie. Podobnie jest z hazardem. Proponuję, aby udała się Pani na spotkanie do Centrum Terapii Uzależnień, gdzie otrzyma Pani niezbędną pomoc i poradę w kwestii namówienia męża na leczenie (może się to również zdarzyć bez jego zgody - ale muszą być spełnione pewne warunki, o których pomówi Pani na spotkaniu osobistym). Powodzenia!

0

Witam, Myślę że Pani osobisty kontakt w Ośrodku Leczenia Uzależnień w Pani miejscowości będzie najlepszym wyjściem. Proszę porozmawiać ze specjalistą nt.możliwych sposobów działania. Pozdrawiam Agnieszka Balicka

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy