Uzależnienie od alkoholu i problemy z prowadzeniem rozmowy

Witam, jak radzić sobie z uzależnieniem od alkoholu. Mam problem z piciem alkoholu przeważnie w towarzystwie. Gdy nie mam nic do powiedzenia sięgam po alkohol i pije do takiego stanu , że zaczynam gadać głupoty (bo czuję się wtedy pewniejsza siebie ). Chciałabym zapytać jak mogę się odzwyczaić takiego zachowania...?

Witam,
takie pani zachowania mogą prowadzić jedynie do uzależnienia się od substancji, jaka jest alkohol. Alkohol tylko pozornie poprawia wypowiedzi i kontakty z innymi ludźmi. Proponuję dużo czytać, to doda pani pewności siebie, a nie sprawi, że stanie sie pani zależna od poprawiacza nastroju.
Pozdrawiam

Dzień dobry, jeżeli widzi Pani problem to już duży krok. Z tego co Pani napisała wynika, że większym problemem jest być może nieśmiałośc i brak pewności siebie. Zachęcam do tego, żeby starała sie Pani prowadzić rozmowę bez używania alkoholu. Jeżeli uzna Pani, że nie jest to możliwe zalecam kontakt z psychologiem aby zdiagnozować jak głębiki jest Pani problem i jakie są jego prawdziwe przyczyny. Pozdrawiam.