Uzależnienie od alkoholu u 28-latki

Witam.Mam pytanie,ważne dla mnie. Od dwóch lat leczyłam się z alkoholizmu.I znowu zapiłam.Nie mogę powiedzieć stop kiedy przychodzi wieczór kupuję alkohol i piję rano wstaję wypełniam obowiązki i czekam na ten wieczór. Nie ,wiem już jak mam sobie pomóc aby przestać,bo zawsze chęć wypicia jest silniejsza.Proszę o pomoc.

Witam. Intensywne używanie alkoholu rzadko rozpoczyna się nagle, trudno uchwycić moment, gdy picie przestaje być bezpieczne. Trudno wtedy o rzetelną samokrytykę i przyznanie się do utraty panowania nad przyjmowaniem tej używki. Pani się to udało i ma Pani pełną świadomość powrotu do nałogu. Jest to duży krok w przód.
W Polsce działa wiele poradni leczenia uzależnionych od alkoholu i aby się do nich zgłosić nie jest konieczne żadne skierowanie ani spełnienie szczególnych warunków. Z pewnością jest to miejsce, gdzie można się spotkać z lekarzem lub terapeutą, który pomoże Pani w sposób profesjonalny i bezpośredni.
Proponuje Pani zgłosić się do takiego ośrodka, ponieważ jedna moja odpowiedź nie jest w stanie pomóc. Powrót do nałogu nastąpił z jakiś głębszych przyczyn i warto jest je odkryć podczas rozmowy.