Uzależnienie od alkoholu u 31-leniej osoby

Witam, pewna osoba uzależniona od alkoholu, mniej więcej od 3 lat brak trzeżwości, od 3 dni w stanie który początkowo przpominał delirium obecnie przypomina katatonie z minimalnym kontaktem z otoczeniem. Jeszcze w sobote był z nią kontakt w miarę jasny pomimo nadmiernego pobudzenia, ogólnego drżenia ciała i mówienia od rzeczy. Pytanie moje czy stan jaki jest teraz to nadal delirium ? Czy ten stan minie ? Czy ta osoba wróci do normalnego funkcjonowania ?

Należy bezwzględnie jak najszybciej udzielić jej pomocy w szpitalu. Przy takich objawach należy wezwać pogotowie ratunkowe, stan może być niebezpieczny dla życia