Uzależnienie od alkoholu u męża i ratowanie małżeństwa

jestem po slubie 10 lat mamy z mezem dwujke dzieci ja niegdy nie pracowalam maz nas utrzymuje ale ma problemy z alkocholem kocham go ale nie radze sobie psychicznie niewiem jak moge ratowac nasze malzenstwo i co zrobic zeby przestal pic. zapisywalam go na terapie do psychologa ale nie poszedl

Zachęcam do poszukania pomocy dla siebie- by odnaleźć się w tej trudnej sytuacji, lepiej funkcjonować i nie bać się podejmowania ważnych decyzji- przy ośrodkach terapii uzależnień są grupy dla rodzin osób uzależnionych oraz grupy wsparcia osób współuzależnionych.

W takim układzie może Pani sama zgłosić się do psychologa, specjalisty od uzależnień/ współuzależnienia i poszukać pomocy dla siebie. Otrzyma Pani wskazówki, jak postępować z mężem, ale przede wszystkim wsparcie dla samej siebie, bo wyobrażam sobie, że musi być Pani bardzo trudno w tej sytuacji. Pozdrawiam, Justyna Owczarek- Skoneczna