Uzależnienie od alkoholu w rodzinie

Witam mam pytanie moj maz pije mamy 6letnia coreczke ktora zaczyna sie bac wlasnego taty chociaz tlumacze jej ze tatus jest chory ale dziecko coraz bardziej to przezywa dzisiaj prosila zebym mu zabronila powrotu do domu kazala zamknac dzwi na klucz i pozamykac okno sciszyc telewizor ze jak wroci to mamy udawac ze nas niema co w takiej sytylaci robic prosze o porade

Skłonić męża do leczenia, jeśli nie chce dobrowolnie, to żona może podać sprawę do komisji alkoholowej (jest w każdej gminie) o przymusowe leczenie męża.Tym samym zacznie się walka o zdrowie rodziny- inni członkowie rodziny osoby uzależnionej są współuzależnieni i też "chorzy ".