Uzależnienie od Benzodiazepiny

Mam pytanie ,od 5 lat przyjmowałem benzodiazepiny ,cloranxen 10 mg ,nie biorę już od dwóch tygodni i dobrze się czuję. Tyle się mówi o silnym uzależnieniu od tych leków.Pytanie moje jest takie...czy te uzależnienie jeszcze się rozwinie ???

Potencjał uzależniający leku to jedno, a indywidualne tendencje to drugie. Cloranxen jest lekiem długo działającym, jego poziom spada powoli. Dawka 10 mg jest nieduża. W dłuższej perspektywie objawy abstynencyjne nie powinny już występować. Mogą natomiast pojawić się objawy, z powodu których lek był przyjmowany.