Uzależnienie od ćwiczeń fizycznych

Witam ! Mam ogromny problem jestem uzależniona od ćwiczeń fizycznych a dodatkowo mało jem. Codziennie spalam około 1000-1500 kcal ćwicząc a czasami nawet więcej. A potrafię jeść może 400 kcal lub w ogóle nic. Nie chcę rezygnować z ćwiczeń ale chciałabym wiedzieć co robić a wagę i normalnie jeść ? Mam fobię, że jeżeli bd normalnie jadła i mnij ćwiczyć to przytyję a tego nie chcę. Potrafię wstać o 2/3 w nocy po to by poćwiczyć. Proszę o pomoc.
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Kompulsywne i wyczerpujące ćwiczenia fizyczne, dieta, koncentracja na wadze i lęk przed przytyciem mogą sugerować zaburzenia odżywiania. W takiej sytuacji konieczna jest konsultacja z psychologiem.
Pozdrawiam

Witam,
to co piszesz brzmi dość niepokojąco. Plusem jest, że sama zauważyłaś, że się uzależniłaś. Koniecznie powinnaś poradzić się w tej sprawie psychologa.
Pozdrawiam

Witam, Twoje zachowanie świadczy o zaburzeniu na podłożu psychologicznym, które należy przed wszystkim skonsultować z psychologiem, a następnie dietetykiem. Póki jednak nie zrozumiesz swojego postępowania – jego podłoża, powodów i skutków pomoc dietetyczna może być nieskuteczna. Powinnaś zwiększyć nieco kaloryczność diety, wtedy masa mięśniowa będzie miała być z czego zbudowana – masa mięśniowa przyspiesz metabolizm. Nie martw się – zwiększenie kaloryczności nie spowoduje wzrostu tkanki tłuszczowej, ponieważ intensywnie ćwiczysz. Dodam, że kilogramy na wadze nie są tu wyznacznikiem, ponieważ masa mięśniowa waży więcej niż tkanka tłuszczowa. Pozdrawiam.