Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 8 1 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Uzależnienie od ćwiczeń fizycznych

Witam ! Mam ogromny problem jestem uzależniona od ćwiczeń fizycznych a dodatkowo mało jem. Codziennie spalam około 1000-1500 kcal ćwicząc a czasami nawet więcej. A potrafię jeść może 400 kcal lub w ogóle nic. Nie chcę rezygnować z ćwiczeń ale chciałabym wiedzieć co robić a wagę i normalnie jeść ? Mam fobię, że jeżeli bd normalnie jadła i mnij ćwiczyć to przytyję a tego nie chcę. Potrafię wstać o 2/3 w nocy po to by poćwiczyć. Proszę o pomoc.
ponad rok temu

Objawy niedoboru nasyconych kwasów Omega 3

Co się stanie, jeśli w naszej diecie zabraknie kwasów tłuszczowych omega-3? Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są objawu niedoboru tego składnika. Wypowiada się dr Leszek Walentynowicz, internista.

Witam serdecznie, Kompulsywne i wyczerpujące ćwiczenia fizyczne, dieta, koncentracja na wadze i lęk przed przytyciem mogą sugerować zaburzenia odżywiania. W takiej sytuacji konieczna jest konsultacja z psychologiem. Pozdrawiam

Absolwentka psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
0

Witam, to co piszesz brzmi dość niepokojąco. Plusem jest, że sama zauważyłaś, że się uzależniłaś. Koniecznie powinnaś poradzić się w tej sprawie psychologa. Pozdrawiam

Dietetyk należący do Polskiego Towarzystwa Dietetyki, Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu, Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków oraz Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.
0

Witam, Twoje zachowanie świadczy o zaburzeniu na podłożu psychologicznym, które należy przed wszystkim skonsultować z psychologiem, a następnie dietetykiem. Póki jednak nie zrozumiesz swojego postępowania – jego podłoża, powodów i skutków pomoc dietetyczna może być nieskuteczna. Powinnaś zwiększyć nieco kaloryczność diety, wtedy masa mięśniowa będzie miała być z czego zbudowana – masa mięśniowa przyspiesz metabolizm. Nie martw się – zwiększenie kaloryczności nie spowoduje wzrostu tkanki tłuszczowej, ponieważ intensywnie ćwiczysz. Dodam, że kilogramy na wadze nie są tu wyznacznikiem, ponieważ masa mięśniowa waży więcej niż tkanka tłuszczowa. Pozdrawiam.

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy